ДАВААТ ПОДДРШКА НА МАКРОН: Која европска земја е спремна да испрати војници во Украина?

Холандија e спремна да испрати војници во Украина. Оваа земја ја поддржува идејата на францускиот претседател Емануел Макрон. „Холандија не ја исклучува ...
| | веќе видена | слични

Министерката за одбрана не ја исклучува можноста, согласно направените проценки и во соработка со Министерството за здравство, расположливите капацитети да се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Северна Македонија е подготвена да прифати на лекување украински војници, рече министерката за одбрана, Славјанка Петровска. Таа не ја исклучува можноста ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Шефот на полската дипломатија Радослав Сикорски не ја отфрла идејата на францускиот претседател Емануел Макрон за евентуално распоредување на НАТО сили во ...
| | веќе видена | слични

Идејата на францускиот претседател Емануел Макрон да испрати трупи во Украина, некои земји ја отфрлаат, но за други е прифатлива. Полскиот министер за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска од Охрид посочи дека МО не ја исклучува можноста, согласно направените проценки и во соработка со ...
| | веќе видена | слични

Полскиот министер за надворешни работи Радек Сикорски денеска изјави дека присуството на силите на НАТО во Украина „не е незамисливо“ и дека ја цени позицијата ...
| | веќе видена | слични

Откако на состанокот со шефовите на опозициските партии во Елисејската палата изјави дека нема црвени линии во војна со Русија, претседателот на Франција ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 278 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 305 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 134 | | | веќе видена

Toa што кандидатот на владејачката партија на централно ниво, СДСМ, Стево Пендаровски и на владејачката партија на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДАВААТ ПОДДРШКА НА МАКРОН: Која европска земја е спремна да испрати војници во Украина?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: