Пекинг предупредува: Во нуклеарна војна нема победник

Кон крајот на 2022 година, Соединетите Држави започнаа „ригорозни подготовки“ за потенцијален руски напад врз Украина со нуклеарно оружје, што ќе биде првиот ...
| | веќе видена | слични

Еден од пропагандистите на рускиот претседател Владимир Путин, Владимир Соловјов, предложи да се изврши нуклеарен напад врз три членки на НАТО алијансата – ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европа треба да може да се брани со свои сили и да не се потпира на САД. Обединети, мора да бидеме силни за да не му падне на памет (рускиот претседател) ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешната премиерка на Украина, Јулија Тимошенко во интервју за ХРТ изјави дека многу добро го познава Владимир Путин и дека со него морала да соработува во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот грузиски претседател Михаил Саакашвили испрати порака прочитана на конгресот на Европската народна партија во Букурешт, во која наведува дека ...
| | веќе видена | слични

Дискусиите за можност за нуклеарна војна кои се слушаат на Запад се неодговорни и опасни, бидејќи доаѓа до рутинизација на оваа тема, изјавил портпаролот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кремљ во средата уште еднаш порача дека Русија нема да се меша во ноемвриските претседателски избори во САД и ги отфрли американските заклучоци дека Москва ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пекинг предупредува: Во нуклеарна војна нема победник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: