Алкалоид ќе исплати дивиденда повисока за 10,2 отсто од лани


Време зa читање: 2 минути Две берзански информации се појавија за тргувањето со акции издадени од „Нова стоковна куќа“ АД Струмица. Едната е за реализирана ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државата се задолжи над 80 милиони евра на домашниот пазар. Издаде 2 државни обврзници , едната 5 годишна, другата 15. Вредноста на првата изнесува 24,2 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 2 минути Нова блок трансакција со акциите на Комерцијална банка. Познат купувач вложил повеќе од 413 илјади евра во 1.525 обични акции на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во 5.980 обични акции издадени од винарската визба „Тиквеш“ инвестирани се 564,4 илјади евра. Акциите се купени преку блок-трансакција, што значи купувачот е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По подолг период, една од нашите најуспешни компании, винарската визба „Тиквеш“, а која има јасно дефиниран доминантен сопственик, односно М-6 на бизнисменот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 278 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 305 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 134 | | | веќе видена

Toa што кандидатот на владејачката партија на централно ниво, СДСМ, Стево Пендаровски и на владејачката партија на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алкалоид ќе исплати дивиденда повисока за 10,2 отсто од лани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: