Дел од маркетите веднаш ги зголемиле цените, не е прекршок доколку лебот го покачат на 40 денари


Државниот пазарен инспекторат веднаш регистрирал зголемување на цените на прехранбените производи, откако денеска престана да важи мерката „гарантирана цена“. ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Од страна на Пазарниот инспекторат издадени се две решенија за затворање на маркети, информира директорот на Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) Горан ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Директорот на Државниот пазарен инспекторат (ДПИ), Горан Трајковски, на својот Фејсбук профил информираше дека пазарниот инспекторат издал две решенија за ...
| | веќе видена | слични

Пазарниот инспекторат издал две решенија затворање на маркети, информираше денеска директорот на Државниот пазарен инспекторат, Горан Трајковски. Најави и дека ...
| | веќе видена | слични

Министерството за економија го состави списокот на земјоделски и прехранбени продукти, чии цени се очекува да паднат. Оваа иницијатива следувa откако ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Надлежните гласно предвидуваат и очекуваат дека ќе ѝ се стави крај на нелојалната конкуренција во трговијата и дека овој закон ќе доведе до намалување на ...
| | веќе видена | слични

Министерството за економија ја состави листата земјоделски и прехранбени продукти, чии цени се очекува да паднат, откако ќе се донесе законот за нефер трговски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не е никаква храброст државата да му ја поклониш на Али Ахмети како што тоа го направи Димитар Ковачевски. Не е никаква храброст да создадеш извитоперен ...
сите 502 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски вечерва во Битола го одржа завршниот митинг од кампањата за првиот круг на изборите, од каде испрати порака до ...
сите 354 | | | веќе видена

Почитувани граѓани, верувам во вашата љубов кон државата, сакате да биде безбедна, а вашите животи побогати и посигурни. Заедно одиме кон таа цел. Ви ветувам, ...
сите 221 | | | веќе видена

„Првиот круг од претседателските избори е еднакво важен како и гласањето на 8-ми мај“, истакна претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски, на вечерашниот митнг ...
сите 235 | | | веќе видена

Доживеавме вчера во Скопје да ни веат знамиња на туѓи држави и да ни скандираат УЧК, а притоа целата наша политичка елита и од позиција и од опозиција да молчи ...
сите 93 | | | веќе видена

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата, Гордана Силјановска-Давкова, не знае колку се вистинити гласините за можен бојкот во вториот круг од ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дел од маркетите веднаш ги зголемиле цените, не е прекршок доколку лебот го покачат на 40 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: