КОМПАНИИТЕ ИМААТ 9.518 СЛОБОДНИ РАБОТНИ МЕСТА Најмногу работници се бара во трговијата и градежништвото


Во четвртото тримесечје од 2023 година, стапката на слободни работни места изнесува 1,90 %. Бројот на пополнети работни места изнесувал 491.188, а на слободни ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Српските производи го загубија приматот на косовскиот пазар во текот на минатата, но и на почетокот на оваа година. Србија до 2022 година беше главен трговски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Трговскиот дефицит на Соединетите Американски Држави во јануари порасна од декемвриските 64,2 милијарди долари, на 67,4 милијарди долари, објави денеска ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Вкупниот обем на надворешна трговија на државава во јануари годинава изнесува 1 350.8 милиони евра евра. Извозот на стоки во јануари годинава е во вредност од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Надзорниците на изградбата на Универзална сала, објект којшто во вторникот пламна во пожар предизвикан од засега непознати причини, по денешниот брифинг со ...
сите 354 | | | веќе видена

Го слушам вчера Ковачевски од тука од Карпош вели дека тој не ја кандидирал тетка му Жана, не ја знам госпоѓата сигурно е прекрасна дама интелигентна. Но мој ...
сите 429 | | | веќе видена

Мајката (38) на малото деветмесечно бебе кое беше тешко повредено во нападот во Сиднеј им подлегнала на повредите. Бројот на загинати во денешниот напад со нож ...
сите 67 | | | веќе видена

Светските агенции јавуваат за втора серија беспилотни дронови кои од Иран патуваат преку Ирак кон Израел. Се појавија и снимки од небото над Ирак на кои се ...
сите 223 | | | веќе видена

Пред централниот митинг во Тетово, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски се обрати и ја побара поддршката и од жителите на Брвеница.Истакнувајќи дека во ...
сите 306 | | | веќе видена

Брачна двојка и нивната малолетна ќерка, сите од Република Турција, вчера вечерта околу 23:30 часот биле пронајдени во координирана акција на полициските ...
сите 193 | | | веќе видена

Македонија годинава се најде на дното на економската скала, покажува најновиот извештај на Светска банка. И покрај оптимистичките проекции за соседните земји ...
сите 89 | | | веќе видена

- Овој пазар овде во Крива Паланка пред десетина години бил полн со граѓани и со продавачи и со купувачи. За разлика од тогаш сега гледаме дека пазарот е ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОМПАНИИТЕ ИМААТ 9.518 СЛОБОДНИ РАБОТНИ МЕСТА Најмногу работници се бара во трговијата и градежништвото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: