Франција нема да испрати свои војници во Украина за воени операции, изјави францускиот министер

Франција нема да испрати свои војници во Украина за воени операции, изјави францускиот министер за надворешни работи, Стефан Сежурн. „Французите нема да умрат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Откако на состанокот со шефовите на опозициските партии во Елисејската палата изјави дека нема црвени линии во војна со Русија, претседателот на Франција ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Чешката иницијатива за купување муниција за Украина во нејзината војна против Русија досега собрала доволно средства за првите 300.000 артилериски гранати, ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон ги подготвува јавното мислење во случај доколку фронтот во Украина се придвижи кон Одеса или Киев, Франција да може да ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба порача денеска дека Европа „ако сака да го oбнови мирот“, мора да го зголеми производството на оружје и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Обезбедени се средствата за набавка на 800.000 артилериски гранати за Украина, соопшти денеска претседателот на Чешка, Петер Павел. Чешките медиуми јавија дека ...
| | веќе видена | слични

Речиси 30 земји ќе бидат претставени попладнево на состанокот организиран од Франција за поддршка на Украина, најави францускиот министер за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 278 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 305 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 134 | | | веќе видена

Toa што кандидатот на владејачката партија на централно ниво, СДСМ, Стево Пендаровски и на владејачката партија на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Франција нема да испрати свои војници во Украина за воени операции, изјави францускиот министер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: