Маск го тужи креаторот на ChatGPT


3 копии

Рускиот енергетски гигант „Гаспром“ поднесе тужба против две полски енергетски компании, барајќи отштета во износ од 935 милиони долари. Во Арбитражниот суд во ...
| | веќе видена | слични

Илон Маск се соочува со тужба од поранешниот шеф на Твитер, на кого наводно му должи повеќе од 128 милиони долари отпремнина. Четворицата директори рекоа дека ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути OpenAI ја оспори тужбата за прекршување на авторските права поднесена од весникот Њујорк Тајмс. Според OpenAI, весникот го „хакнал“ ...
| | веќе видена | слични

Илон Маск ги тужи OpenAI и извршниот директор Сем Алтман, велејќи дека компанијата која стои зад ChatGPT отстапила од својата оригинална, непрофитна мисија ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маск го тужи креаторот на ChatGPT

Од:
До кого (е-маил):
Порака: