МВР воведе онлајн закажување термин за фотографирање за лични документи


5 копии

Можноста да се забрза динамиката на производство и испорака на обрасците беше тема на разговор на денешната средба во Атина меѓу министерот за внатрешни работи ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски во Атина се сретна со Марк Џулиан Сиверт кој е претседател на бордот на директори на ВЕРИДОС – компанијата ...
| | веќе видена | слични

Техничкиот министер за внатрешни работи Панче Тошковски го стори тоа што на екс министерот Оливер Спасовски не му текнало или не сакал да го направи за да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за внатрешни работи во техничката Влада, Панче Тошковски денеска ги посетил Полициското одделение Јегуновце и Одделението за внатрешни работи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Mинистерот за внатрешни работи Панче Тошковски ги посети Полициското одделение Јегуновце и Одделението за внатрешни работи Гостивар при Секторот за внатрешни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски рече дека обрасци за новите патни исправи има само до средина на мај. Тој притоа објасни дека месечно се ...
| | веќе видена | слични

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи, реагираше на одредени написи во медиумите дека техничкиот министер Панче Тошковски е првиот министер за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Надзорниците на изградбата на Универзална сала, објект којшто во вторникот пламна во пожар предизвикан од засега непознати причини, по денешниот брифинг со ...
сите 351 | | | веќе видена

Изјавата во очај на Стево Пендаровски дека ќе загубел во првиот круг на претседателските, меѓутоа дека ќе победел во вториот круг е само алиби за големиот ...
сите 453 | | | веќе видена

Иран изврши воздушен напад врз Израел, притоа според податоците на воените набљудувачи биле истрелани 185 дронови, 110 балистички ракети и 36 крстосувачки ...
сите 251 | | | веќе видена

Израелската разузнавачка агенција Мосад соопшти дека палестинското движење Хамас го отфрлил најновиот предлог за примирје претставен пред една недела во Каиро ...
сите 332 | | | веќе видена

Човекот кој вчера избоде шест лица до смрт во Сиднеј имал историја на проблеми со менталното здравје и нема индикации дека идеологијата била мотивот зад ...
сите 75 | | | веќе видена

Вчеравечер, во рамки на изборниот караван, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски беше со тетовци. Заблагодарувајќи им се за поддршката во изминатите 10 ...
сите 201 | | | веќе видена

Обвинителството го очекува извештајот од претресите во КПУ Идризово, каде беа најдени два тунели кои затвореници ги подготвувале за бегство од најголемиот ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР воведе онлајн закажување термин за фотографирање за лични документи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: