Црна Гора минатата година ја посетиле 2,6 милиони гости, најмногу од Русија и Србија

Црна Гора минатата година ја посетиле 2.613.306 туристи кои ноќевале 16.389.279, а најголем број ноќевања забележале туристите од Русија и Србија, објави на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Албанската министерка за туризам и животна средина Мирела Кумбаро соопшти дека во првите два месеца од годинава Албанија ја посетиле околу милион странски ...
| | веќе видена | слични

Останато

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 414 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 210 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за ...
сите 90 | | | веќе видена

„ВД Премиерот Талат од Форино дал насоки за нов напад од некаков си секретар на Владата, кој подеднакво не знае што му е работата“, напиша градоначалничката на ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Црна Гора минатата година ја посетиле 2,6 милиони гости, најмногу од Русија и Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: