Фискална реформа во ФБиХ: Минимална плата 1.000 КМ, придонесот се намалува на 28,5 отсто


Мухамед Хасановиќ, кој е дел од Економскиот совет на премиерот на Федерацијата БиХ и кој работи на подготовка на новиот сет фискални закони во ФбиХ, во ...
| | веќе видена | слични

Цените секојдневно растат, а пензиите речиси стојат во место. Едвај врзуваме крај со крај, се жалат тетовските пензионери. Голем дел од нив се со ниски пензии, ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Над 600.000 луѓе живеат со само 150 денари на ден! Секој трет граѓанин живее со само 150 денари на ден!, велат во денешното партиско соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Остануваме на ветувањето дека со следната власт предводена од ВМРО-ДПМНЕ, пензионерите ќе добијат 5.000 денари линеарно покачување. Средства ќе се најдат. ...
| | веќе видена | слични

Министерот за труд и социјална политика Ѓоко Велковски во вчерашното гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на ТВ Алфа кажа дека остануваат на ветувањето ...
| | веќе видена | слични

Најавеното покачување од 5 отсто на пензиите, како што го нарекува власта, е само статистичко порамнување на пензиите и тука политичарите треба да бидат ...
| | веќе видена | слични

Законот за ослободување од плаќање на дел од придонесите од задолжително социјално осигурување поради зголемување на плата веќе 5 месеци е заглавен во ...
| | веќе видена | слични

Германските министри за труд и финансии Хубертус Хеил и Кристијан Линднер денеска презентираа реформски пакет кој има за цел да ги стабилизира пензиите и да го ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Усогласувањето на пензиите со трошоците на живот и со просечната плата, кое овојпат означува поместување од пет проценти, крена ...
| | веќе видена | слични

Над 150 илјади работници најверојатно ќе треба да го почекаат новиот Парламент за субвенционирањето на зголемувањето на платите од 3 до 9.000 денари во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фискална реформа во ФБиХ: Минимална плата 1.000 КМ, придонесот се намалува на 28,5 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: