Прегазен 49-годишен пешак, со тешки повреди пренесен во болница


Вчера, 49-годишен пешак со тешки повреди бил пренесен на скопските клиники откако бил прегазен од „фолксваген“ на булевар „Македонско – косовска бригада“. „На ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Триесет и шестгодишен скопјанец е тешко повреден откако ноќеска бил прегазен од „фоксваген“ во скопската населба Бутел. „Денеска (08.03.2024) во 00.40 часот во ...
| | веќе видена | слични

Четириесет и седумгодишен виничанец е тешко повреден во сообраќајка која се случила вчера меѓу бугарски камион и „мерцедес. „Денеска (07.03.2024) во 02.41 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Двајца патници загинаа во тешка сообраќајна несреќа што се случи на автопатската делница меѓу Новска и Окучани во Хрватска. Веб-страницата 24sata.hr наведува ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Последните случувања со големиот скандал за земање на мито од 10 илјади евра од страна на судијата Наќе Гроргиев и второсомничениот јавен обвинител Иџет Мемети ...
сите 203 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 324 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прегазен 49-годишен пешак, со тешки повреди пренесен во болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: