19-годишник со „фолксваген“ со италијански таблички прегази пешак во Чаир, повредени и двајца малолетници во автомобилот


Вчера, на „Македонско-косовска бригада“, пред крстосницата со улицата Адем Демачи, патничко возило „фолксваген“, со италијански национални ознаки, управувано ...
| | веќе видена | слични

Србинката во која Албанец од Македонија пукаше го оставила сопругот и двете деца и побегнала со него во Швајцарија. Триесетгодишната В.Ј. од Велика Дренова е ...
| | веќе видена | слични

Немил настан се случи денеска во зградата каде се сместени социјално ранливи семејства на улицата „Карпош Војвода“ во Охрид. Според полициското соопштение, во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Триесетгодишната В.Ј. (30) од Велика Дренова е повредена кога се скарала со маж во автомобил, по што излегла од возилото, а тој испукал два куршуми во неа, по ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тетовецот кој вчера застрела жена на патарина во Прешово претходно имал забрана за приближување до жртвата, јавуваат срспките медиуми. 52-годишниот Б.И., како ...
| | веќе видена | слични

Монструмот од Македонија, како што го нарекуваат медиумите во соседството, кој синоќа тешко повреди жена на патарината во Прешево, имал забрана за приближување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Последните случувања со големиот скандал за земање на мито од 10 илјади евра од страна на судијата Наќе Гроргиев и второсомничениот јавен обвинител Иџет Мемети ...
сите 202 | | | веќе видена

Израелските власти не се задоволни од фактот дека повеќе земји ќе ја признаат Палестина. Тие велат дека ова е награда за палестинската терористичка група ...
сите 368 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 324 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

19-годишник со „фолксваген“ со италијански таблички прегази пешак во Чаир, повредени и двајца малолетници во автомобилот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: