Тројца повредени во сообраќајка во Скопје


Србинката во која Албанец од Македонија пукаше го оставила сопругот и двете деца и побегнала со него во Швајцарија. Триесетгодишната В.Ј. од Велика Дренова е ...
| | веќе видена | слични

Немил настан се случи денеска во зградата каде се сместени социјално ранливи семејства на улицата „Карпош Војвода“ во Охрид. Според полициското соопштение, во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Триесетгодишната В.Ј. (30) од Велика Дренова е повредена кога се скарала со маж во автомобил, по што излегла од возилото, а тој испукал два куршуми во неа, по ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тетовецот кој вчера застрела жена на патарина во Прешово претходно имал забрана за приближување до жртвата, јавуваат срспките медиуми. 52-годишниот Б.И., како ...
| | веќе видена | слични

Монструмот од Македонија, како што го нарекуваат медиумите во соседството, кој синоќа тешко повреди жена на патарината во Прешево, имал забрана за приближување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Како што јави „Си-Ен-Ен“, предложениот договор добил зелено светло од Израел пред амандманот, а вклучувал ослободување на киднапираните израелски заложници во ...
сите 378 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 425 | | | веќе видена

Иџет Мемети утре ќе оди во Кривичниот суд да дознае зошто обвинителството бара тој да не ја напушта државата. Поранешниот народен правобранител и актуелен ...
сите 206 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена

Вработени во затворот „Идризово“ завршија на Токсикологија по пожарот во женското одделение. Пожарот го потврди и oд полицијата. „Вчера во 19.55 часот во СВР ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тројца повредени во сообраќајка во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: