Едукативен настан: Истражувањата покажуваат дека екстрактите од канабис имаат голем потенцијал во третманот на различни заболувања

4 копии

Најновите трендови и резултати од истражувањата за употребата на канабисот во медицински цели беше тема на вчерашниот едукативен настан, која се одржа под ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Националната галерија на Словенија во Љубљана беа прогласени победниците на Меѓународните Медис награди за медицински истражувања, кои десетта година по ред ...
| | веќе видена | слични

Д-р Марија Бабуновска, невролог од Универзитетската Клиника за неврологија во Скопје е добитник на наградата за најдобар труд од областа на неврологијата на ...
| | веќе видена | слични

Двајца професори по медицина од Македонија кои се дел од европската истражувачка мрежа КОМФА Драган Мијакоски и Сашо Столески како дел од тим изработија ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Ахмети одамна го има поминато рубиконот и тие неколкумина околу него кои го советуваат и мислам дека прави голема грешка. Прво создава револт кај Албанците ...
сите 488 | | | веќе видена

Само со ЕУ е можна реална и суштинска промена во нашето општество. Само со ЕУ можеме да ги подобриме состојбите во сите сегменти на општеството. Од ова, нема ...
сите 446 | | | веќе видена

Бугарски диктат не можеме да прифатиме. Од друга страна ги гледаме дел од претставниците на меѓународната заедница кои велат ние сме гаранција дека ова ќе се ...
сите 388 | | | веќе видена

„Од овде сакам да му порачам и на господинот Ахмети, но и на мојот противкандидат Османи, којшто под завеса на голем поборник за европски права, со ваквото ...
сите 114 | | | веќе видена

„Го разбирам револтот, но дописот морав да го испратам оти има законска обврска учебната година да трае 180 работни дена. Свесни за реакциите, најмногу ...
сите 128 | | | веќе видена

Денеска околу 10 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека со боја е оштетено рекламно пано-билборд на кандидатот за претседател, Бујар Османи, ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Едукативен настан: Истражувањата покажуваат дека екстрактите од канабис имаат голем потенцијал во третманот на различни заболувања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: