Нема повеќе гарантирани цени во маркетите, секое нелогично зголемување ќе биде санкционирано


Од денеска нема повеќе гарантирани цени на производите во маркетите. Како што порача претходно вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, секое ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Од страна на Пазарниот инспекторат издадени се две решенија за затворање на маркети, информира директорот на Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) Горан ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Директорот на Државниот пазарен инспекторат (ДПИ), Горан Трајковски, на својот Фејсбук профил информираше дека пазарниот инспекторат издал две решенија за ...
| | веќе видена | слични

Пазарниот инспекторат издал две решенија затворање на маркети, информираше денеска директорот на Државниот пазарен инспекторат, Горан Трајковски. Најави и дека ...
| | веќе видена | слични

Министерството за економија го состави списокот на земјоделски и прехранбени продукти, чии цени се очекува да паднат. Оваа иницијатива следувa откако ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Надлежните гласно предвидуваат и очекуваат дека ќе ѝ се стави крај на нелојалната конкуренција во трговијата и дека овој закон ќе доведе до намалување на ...
| | веќе видена | слични

Министерството за економија ја состави листата земјоделски и прехранбени продукти, чии цени се очекува да паднат, откако ќе се донесе законот за нефер трговски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Соединетите држави и Велика Британија денеска воведоа санкции кон Иран, насочени кон „иранската програма за беспилотни летала, челичната индустрија и ...
сите 538 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ – ВМРО Демократска партија за македонско национално единство, тоа е многу силно име, кое не само заради историското ВМРО и континуитетот на кој се ...
сите 829 | | | веќе видена

Поднесени се три кривични пријави против три лица од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење на јавен превоз без поседување ...
сите 337 | | | веќе видена

16-годишно момче е обвинето за тероризам откако нападнало христијански епископ додека тој проповедал, oдлучија обвинителите од Сиднеј.Тинејџерот, кој не може ...
сите 133 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вчеравечер од Кочани одговори зошто не е доцна во државата да се спроведе ветинг. „2016 јас бев дел од тие ...
сите 280 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 111 | | | веќе видена

Директорот на американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА), Вилијам Брнс, ги предупреди членовите на американскиот Конгрес дека Украина може да биде ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема повеќе гарантирани цени во маркетите, секое нелогично зголемување ќе биде санкционирано

Од:
До кого (е-маил):
Порака: