ЕКСТРАКТОТ ОД КАНАБИС ИМА ГОЛЕМ ПОТЕНЦИЈАЛ ПРИ ТРЕТМАН НА БОЛКА Презентирани најновите истражувања

10 копии

Најновите трендови и резултати од истражувањата за употребата на канабисот во медицински цели беше тема на вчерашниот едукативен настан, која се одржа под ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Националната галерија на Словенија во Љубљана беа прогласени победниците на Меѓународните Медис награди за медицински истражувања, кои десетта година по ред ...
| | веќе видена | слични

Д-р Марија Бабуновска, невролог од Универзитетската Клиника за неврологија во Скопје е добитник на наградата за најдобар труд од областа на неврологијата на ...
| | веќе видена | слични

Двајца професори по медицина од Македонија кои се дел од европската истражувачка мрежа КОМФА Драган Мијакоски и Сашо Столески како дел од тим изработија ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, изјави дека израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и неговата влада се единствено одговорни за ескалацијата на ...
сите 449 | | | веќе видена

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант, денес рече дека заканите на Иран нема да ја одвратат неговата нација да одговори на воздушниот напад во неделата ...
сите 273 | | | веќе видена

Мора да имаме уставен патриотизам. Мора да ги почитуваме основните одредби на Уставот, а особено Преамбулата тоа е едно мало текстче што му претходи на ...
сите 323 | | | веќе видена

Австралиската полиција денеска соопшти дека вчерашниот напад со нож, за време на црковна служба во близина на Сиднеј, ќе се третира како терористички акт. ...
сите 137 | | | веќе видена

Обединетите нации сè уште се борат да го спречат гладот во појасот Газа и иако имаше одредено подобрување во координацијата со Израел, испораката на помош во ...
сите 229 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски вечерва во Велес рече Силјановска да избере што ќе биде, претседател или врховен командант на Армијата. Тој вели ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕКСТРАКТОТ ОД КАНАБИС ИМА ГОЛЕМ ПОТЕНЦИЈАЛ ПРИ ТРЕТМАН НА БОЛКА Презентирани најновите истражувања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: