Доларот зајакна, раст на цените на нафтата


2 копии
2 копии

Минатата година Бугарија и Романија имаа најголем процент на сообраќајни несреќи со фатални последици во ЕУ, покажуваат денеска презентираните податоци од ...
| | веќе видена | слични

На девизните пазари вредноста на американскиот долар во однос на кошничката валути дополнително падна во петокот, па е на пат кон значителна седмична загуба. ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата паднаа кон нивото од 82 долари на меѓународните пазари во четвртокот, бидејќи стравувањата дека американската централна банка ќе го одложи ...
| | веќе видена | слични

Хрватска оваа година ќе заврши на дното на Европа по производство на говедско месо, проценува статистичкиот завод на Европската унија. Врз основа на достапните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Патиштата во Романија се најопасни за возачите, а потоа следат Србија и Бугарија. Најбезбедно е да се вози во Норвешка. Ова го покажува новото истражување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На ниво на ЕУ цената на маслиновото масло се зголемила за 50% за една година, соопшти бирото за статистика на Европската Унија – Еуростат. Португалија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Табриз, на северот на земјата, во тек е комеморацијата и церемонијата на проштавање на загинатиот ирански претседател Eбрахим Раиси. Телото на Раиси до ...
сите 352 | | | веќе видена

Премиерот на Словачка Роберт Фицо е свесен и комуникативен, а последователно му беше извршена томографија, соопштија денеска неговите лекари. - Истовремено се ...
сите 477 | | | веќе видена

Апсењето на врховниот судија Наке Георгиев за земање на мито од 10 илјади евра е само уште една потврда дека Македонија со власта на СДС и ДУИ ниту била правна ...
сите 126 | | | веќе видена

Kaко што пишува грчкиот весник Катимерини, Атина го чека следниот потег на Скопје. „Атина ќе почека владата на Северна Македонија да положи заклетва пред да ...
сите 385 | | | веќе видена

Полицијата во Хрватска соопшти дека е покрената истрага против 55-годишната жена по што поднеле и кривична пријава за сторено кривично дело фалсификување ...
сите 189 | | | веќе видена

Во врска со поставените реквизити за рингишпил во близина на спортскиот центар Борис Трајковски, Општина Карпош демантира дека е издадено какво било одобрение ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доларот зајакна, раст на цените на нафтата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: