РЕДОВНИ ГАРАНЦИИ: „ДРЖАВАТА ЌЕ ГО ОБЕШТЕТИ МИТИЛИНЕОС АКО ИМА ВООРУЖЕН КОНФЛИКТ ИЛИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА“ – законот за стратешката инвестиција повторно пред пратениците


Државата гарантира дека ќе го обештети инвеститорот во случај идната централа „МИТИЛИНЕОС“ да претпри штета ако има војна или пак вооружен грабеж, но и во ...
| | веќе видена | слични

Четирите инвестиции во енергетиката, предводени од Владата на СДСМ значат производство на електрична енергија, намалување на CO2 и добробит на стандардот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Митилинеос е најголемата грчка компанија во енергетскиот сектор со над 5 600 вработени коишто ќе имаат пристап до најевтината берза за гас, Холандската, каде ...
| | веќе видена | слични

„Чебрен е еден стратешки проект којшто сите овие години, и оваа влада и претходната којашто имаше повеќе од 10 неуспешни обиди да го спроведе со самото тоа што ...
| | веќе видена | слични

За да изградиме еден објект како Чебрен треба да знаеме која ни е финансиската состојба во државата и финансиските импликации. Анализите покажуваат дека такви ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Покрај другите штетни работи што се случуваат, сега имаме уште четири проекти што се инсистира да се спроведат по брза постапка. Тоа се штетни договори за ...
| | веќе видена | слични

Собранието денеска ја продолжи 135. седница во рамки на која расправа по Предлогот на финансиски план на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги и ...
| | веќе видена | слични

Стратешките инвестиции во енергетиката добиваат втора шанса. Пред пратениците повторно се ставени четирите предлог – закони, според кои ќе треба да се градат ...
| | веќе видена | слични

Марко Бислимовски, претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, денеска во Собранието пред пратениците рече дека во иднина АД ЕСМ ќе ја откупува ...
| | веќе видена | слични

Владата на Македонија во услови на предизборие, преку скратена постапка, во парламентарна процедура повторно стави закони кои се исклучително штетни за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на иранската дипломатија, Хосеин Амирабдолахиан, вчера изјави дека Иран дури 72 часа претходно ги информирал САД и соседните земји дека ќе го нападнат ...
сите 337 | | | веќе видена

Државите од Г7 изразија солидарност со Израел и ги осудија постапките на Иран Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека неговата влада ќе стори сѐ за ...
сите 213 | | | веќе видена

Новинарот Бранко Героски во објава на Фејсбук го коментира лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој праша какви планови ковал Ковачевски во вилата Водно со ...
сите 375 | | | веќе видена

Епископот Мари Емануел проповедаше во црквата на Христос Добриот Пастир во Вејкли на западниот дел на Сиднеј денес нешто по 19 часот по локално време, кога маж ...
сите 103 | | | веќе видена

Предлогот предвидува ослободување на израелските заложници во замена за Палестинците од израелските затвори и постепено повлекување на израелската армија од ...
сите 98 | | | веќе видена

Девојчето е оперирано поради тешка рана на главата и се наоѓа на одделението за детска интензивна нега. „Состојбата на седумгодишното девојче кое синоќа беше ...
сите 101 | | | веќе видена

Грејната сезона завршува денеска, но од Регулаторната комисија за енергетика велат дека на дневно ниво се следат температурите и доколку има потреба ќе биде ...
сите 199 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 44 | | | веќе видена

Министерството за здравство во Газа соопшти дека бројот на загинати се искачил на речиси 33 800 Здравствените власти во Газа соопштија дека бројот на загинати ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РЕДОВНИ ГАРАНЦИИ: „ДРЖАВАТА ЌЕ ГО ОБЕШТЕТИ МИТИЛИНЕОС АКО ИМА ВООРУЖЕН КОНФЛИКТ ИЛИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА“ – законот за стратешката инвестиција повторно пред пратениците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: