РЕДОВНИ ГАРАНЦИИ: „ДРЖАВАТА ЌЕ ГО ОБЕШТЕТИ МИТИЛИНЕОС АКО ИМА ВООРУЖЕН КОНФЛИКТ ИЛИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА“ – законот за стратешката инвестиција повторно пред пратениците


Државата гарантира дека ќе го обештети инвеститорот во случај идната централа „МИТИЛИНЕОС“ да претпри штета ако има војна или пак вооружен грабеж, но и во ...
| | веќе видена | слични

Четирите инвестиции во енергетиката, предводени од Владата на СДСМ значат производство на електрична енергија, намалување на CO2 и добробит на стандардот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Митилинеос е најголемата грчка компанија во енергетскиот сектор со над 5 600 вработени коишто ќе имаат пристап до најевтината берза за гас, Холандската, каде ...
| | веќе видена | слични

„Чебрен е еден стратешки проект којшто сите овие години, и оваа влада и претходната којашто имаше повеќе од 10 неуспешни обиди да го спроведе со самото тоа што ...
| | веќе видена | слични

За да изградиме еден објект како Чебрен треба да знаеме која ни е финансиската состојба во државата и финансиските импликации. Анализите покажуваат дека такви ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Покрај другите штетни работи што се случуваат, сега имаме уште четири проекти што се инсистира да се спроведат по брза постапка. Тоа се штетни договори за ...
| | веќе видена | слични

Собранието денеска ја продолжи 135. седница во рамки на која расправа по Предлогот на финансиски план на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги и ...
| | веќе видена | слични

Стратешките инвестиции во енергетиката добиваат втора шанса. Пред пратениците повторно се ставени четирите предлог – закони, според кои ќе треба да се градат ...
| | веќе видена | слични

Марко Бислимовски, претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, денеска во Собранието пред пратениците рече дека во иднина АД ЕСМ ќе ја откупува ...
| | веќе видена | слични

Владата на Македонија во услови на предизборие, преку скратена постапка, во парламентарна процедура повторно стави закони кои се исклучително штетни за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, изјави дека израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и неговата влада се единствено одговорни за ескалацијата на ...
сите 449 | | | веќе видена

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант, денес рече дека заканите на Иран нема да ја одвратат неговата нација да одговори на воздушниот напад во неделата ...
сите 273 | | | веќе видена

Австралиската полиција денеска соопшти дека вчерашниот напад со нож, за време на црковна служба во близина на Сиднеј, ќе се третира како терористички акт. ...
сите 137 | | | веќе видена

Македонија е пред историска одлука. Ова се повеќе од обични избори каде се носи судбоносна одлука за иднината на државата, за вас и вашите семејства. Ова се ...
сите 384 | | | веќе видена

Обединетите нации сè уште се борат да го спречат гладот во појасот Газа и иако имаше одредено подобрување во координацијата со Израел, испораката на помош во ...
сите 231 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски вечерва во Велес рече Силјановска да избере што ќе биде, претседател или врховен командант на Армијата. Тој вели ...
сите 271 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РЕДОВНИ ГАРАНЦИИ: „ДРЖАВАТА ЌЕ ГО ОБЕШТЕТИ МИТИЛИНЕОС АКО ИМА ВООРУЖЕН КОНФЛИКТ ИЛИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА“ – законот за стратешката инвестиција повторно пред пратениците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: