Битиќи: Додека некој се занимава со црн петок, вештерки и пророштва, некој носи странски инвестиции

„Додека некој се занимава со црниот петок, вештерки и слични пророштва, денеска се објавени официјалните податоци за странските директни инвестиции во ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за европски прашања, Фатмир Битиќи на својот Фејсбук профил објави податоци за државната помош кон компаниите во изминатите години. „Инвестираме ...
| | веќе видена | слични

Истакнати членови на СДСМ од утрово се простуваат со нивни член и активист. Преку социјалната мрежа Фејсбук, утрово се огалсија вицепремиерот Фатмир Битиќи и ...
| | веќе видена | слични

„Изборот е лесен. Дела, не зборови“ напиша вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи на социјалата мрежа Фејсбук. Тој сподели споредба со ветувањето на ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, на социјалните мрежи сподели споредба од ветувањето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски пред ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Наставниците, професорите, здравствените работници, полицајците и војниците беа сведоци на зголемување на платите како никогаш досега, напиша на социјалните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи на својот Фејсбук профил објави преглед на зголемувањето на платите во јавниот сектор во периодот од 2016 до ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски политики Фатмир Битиќи објави дека во последниве седум години се удвоени странските директни инвестиции. „Бројките зборуваат сами. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Државите од Г7 изразија солидарност со Израел и ги осудија постапките на Иран Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека неговата влада ќе стори сѐ за ...
сите 323 | | | веќе видена

Иран лансираше стотици беспилотни летала и проектили кон Израел во саботата вечерта, како одговор на израелскиот напад врз иранскиот конзулат во Дамаск, во кој ...
сите 324 | | | веќе видена

Денес сум повторно во Тетово и повторно поставувам прашања до еден претседателски кандидат. Овој пат тоа е кандидатот на ДУИ, Бујар Османи кој пред некој ден ...
сите 429 | | | веќе видена

Епископот Мари Емануел проповедаше во црквата на Христос Добриот Пастир во Вејкли на западниот дел на Сиднеј денес нешто по 19 часот по локално време, кога маж ...
сите 103 | | | веќе видена

Министерството за здравство во Газа соопшти дека бројот на загинати се искачил на речиси 33 800 Здравствените власти во Газа соопштија дека бројот на загинати ...
сите 321 | | | веќе видена

Грејната сезона завршува денеска, но од Регулаторната комисија за енергетика велат дека на дневно ниво се следат температурите и доколку има потреба ќе биде ...
сите 200 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: Додека некој се занимава со црн петок, вештерки и пророштва, некој носи странски инвестиции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: