Најчевска предлага граѓански Устав: Тогаш немаме потреба од внесување на Бугарите и од Бадентер


Универзитетската професорка, Мирјана Најчевска смета дека Уставот треба да се отвори и да се соберат сили за да се направи граѓански. -Тогаш нема потреба од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„На овие избори ќе се увиди како се цепи гласачкото тело на СДС, и дефинитивно целото граѓанско незадоволство ќе се одрази на нивните резултати. Голема ...
| | веќе видена | слични

Мојата оцена е дека Гордана Силјановска Давкова во моментот е најдобриот можен кандидат на ВМРО-ДПМНЕ и секако многу подобар она што ривалите го нудат на овие ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во вечерашното гостување во „Тема на денот“ на Сител ТВ пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Бојан Стојаноски во однос на законот што треба да ги замени ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Пендаровски влезе во замка откако ги нападна ВМРО-ДПМНЕ за законот за промена на кривичниот законик со кој огромен број на луѓе од власта се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во вечерашната емисија „24 Отворено“ на ТВ 24 гостуваше пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски кој што истакна дека ВМРО-ДПМНЕ е кохезивна, обединета и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Пендаровски во изминативе пет години го гледавме често како и ќе се демантира самиот себеси, или ќе го демантираше некого од власта, или ќе го демантираше ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Портпаролката на ВМРО-ДПМНЕ, Марија Митева во нејзиното гостување во емисијата „Првиот час“ која се емитува на Клан Македонија зборувајќи за реториката на ДУИ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во денешното гостување во Слободен печат пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Миле Лефков истакна дека потребно е Македонија да има претседател кој е ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на ВМРО- ДПМНЕ, Марија Митева во интервју за Клан Македонија посочи дека е задоволна од одѕивот на граѓаните за собирање на потписи за професорката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политика Ебрахим Раиси загина во хеликоптерска несреќа во северозападниот дел на Иран. Раиси беше претседател на Иран од 2021 година и ја водеше земјата во ...
сите 128 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 233 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 609 | | | веќе видена

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за ...
сите 77 | | | веќе видена

„ВД Премиерот Талат од Форино дал насоки за нов напад од некаков си секретар на Владата, кој подеднакво не знае што му е работата“, напиша градоначалничката на ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најчевска предлага граѓански Устав: Тогаш немаме потреба од внесување на Бугарите и од Бадентер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: