ДИГИТАЛНА ВОЗАЧКА ДОЗВОЛА, ТЕСТИРАЊЕ ЗА ВОЗЕЊЕ ПО СНЕГ… Европската Унија воведува низа нови правила за возачите

Воведување единствена дигитална возачка дозвола, задолжителни здравствени прегледи за возачите на секои 15 години, но и построги правила за младите возачи, ...
| | веќе видена | слични

Олеснувањето за вработувањето го најави францускиот премиер Габриел Атал како одговор на незадоволството на земјоделците, а одредбата ќе важи за сточарите, ...
| | веќе видена | слични

Во Европскиот парламент се одржа расправа за предлогот на нови правила за возачките дозволи. Предложената директива на Европската Унија предвидува низа измени: ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Повеќе од 20.000 луѓе годишно умираат на патиштата низ Европската Унија, така што Европскиот парламент ги поддржа новите правила за возачки дозволи кои ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Главното прашање не е колку проектили беа лансирани и колку од нив ја погодија целта, туку она што е важно е дека Иран ја покажа својата решителност за време ...
сите 313 | | | веќе видена

Во изминатите 17 дена денеска е веќе 18 ден, можам да кажам дека од како започна кампањата за првиот круг претседателски избори кој што ќе колуминира сега за ...
сите 415 | | | веќе видена

Венко Филипче, носителот на листата на кандидати за пратеници на СДСМ и Коалицијата за европска иднина во Изборната единица 4, денеска имаше свое обраќање на ...
сите 213 | | | веќе видена

„Каде без мене министерке у Европа ќе одите?“, „Секси зајачица“, „Лепотица“, „Каков осмех има као да е глумица со искрени намери“,„Убавица (лавица) ...
сите 138 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден истакна дека усвојувањето на законот за странска помош од Претставничкиот дом испраќа „јасна порака“ за американското ...
сите 188 | | | веќе видена

Во Косово е приведен државјанин на Република Северна Македонија, по кого Интерпол, на барање на македонската полиција, распишал меѓународна потерница, затоа ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИГИТАЛНА ВОЗАЧКА ДОЗВОЛА, ТЕСТИРАЊЕ ЗА ВОЗЕЊЕ ПО СНЕГ… Европската Унија воведува низа нови правила за возачите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: