ДИГИТАЛНА ВОЗАЧКА ДОЗВОЛА, ТЕСТИРАЊЕ ЗА ВОЗЕЊЕ ПО СНЕГ… Европската Унија воведува низа нови правила за возачите

Воведување единствена дигитална возачка дозвола, задолжителни здравствени прегледи за возачите на секои 15 години, но и построги правила за младите возачи, ...
| | веќе видена | слични

Олеснувањето за вработувањето го најави францускиот премиер Габриел Атал како одговор на незадоволството на земјоделците, а одредбата ќе важи за сточарите, ...
| | веќе видена | слични

Во Европскиот парламент се одржа расправа за предлогот на нови правила за возачките дозволи. Предложената директива на Европската Унија предвидува низа измени: ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Повеќе од 20.000 луѓе годишно умираат на патиштата низ Европската Унија, така што Европскиот парламент ги поддржа новите правила за возачки дозволи кои ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Државната изборна комисија денеска, на 105. седница која е во тек, ги објавува конечните резултати за распределба на мандатите за пратеници по изборни едници ...
сите 249 | | | веќе видена

Израелските сили, исто така, зазедоа дел од теренот во Рафа, јужен град во близина на египетската граница, кој е преполн со раселени луѓе. Израелската војска ...
сите 420 | | | веќе видена

Ахмети, не губи контрола, биди смирен, терај сo мултиетничката коалиција и биди конструктивна опозиција, му порача коалицијата Вреди на лидерот на ДУИ, Али ...
сите 130 | | | веќе видена

По три часа заврши состанокот на претседателството на Демократска унија за интеграција (ДУИ) во нивното седиште во тетовска Мала Речица, по што беше најавено ...
сите 44 | | | веќе видена

„Не забораваме и на другите правци на битките, освен на Харков: Краматорск, Покровски, Кураково, јужните правци - каде и да е тешко нашите сили му пружаат ...
сите 285 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИГИТАЛНА ВОЗАЧКА ДОЗВОЛА, ТЕСТИРАЊЕ ЗА ВОЗЕЊЕ ПО СНЕГ… Европската Унија воведува низа нови правила за возачите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: