Big Tech компаниите се договорија да спречуваат измами со вештачка интелигенција за време на изборите во САД


Време зa читање: 5 минути Дваесет водечки технолошки компании меѓу кои и Мајкрософт, Мета, Гугл, Х, Амазон и OpenAI ветија дека ќе помогнат во спречувањето на ...
| | веќе видена | слични

Првата жена на чело на агенцијата за телекомуникации на Обединетите нации (ОН) Дорин Богдан-Мартин е загрижена за можните екцеси на вештачката интелигенција, ...
| | веќе видена | слични

Во САД довербата во компаниите кои се занимаваат со вештачка интелигенција (ВИ) паднала на 35 отсто во период од пет години, според најновите податоци на ...
| | веќе видена | слични

Ако во ВИ (вештачка интелигенција) технологијата нема свесна намера за генерирање свесна содржина и инженерите немаат целосна контрола врз процесот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Големи технолошки компании, како Алфабет, Амазон, САП, Грамарли, Докусајн, Снеп и Дуолинго, најавуваат отпуштања поради генеративната вештачка интелигенција. ...
| | веќе видена | слични

Вештачката интелигенција ќе доведе до промени кои вклучуваат исчезнување на одредени работни места и отворање нови, како и преквалификација. Во некои бизниси, ...
| | веќе видена | слични

Брзите промени, новите технологии и сеприсутноста на вештачка интелигенција го одбележуваат денешниот начин на функционирање. Во меѓувреме, образованието и ...
| | веќе видена | слични

Комитетот во сенка се бори да држи чекор со новите трендови во социјалните медиуми и новинарството Британскиот одбор за цензура на медиумите се обидува да ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каде ќе избие следниот израелско-ирански конфликт? Како што вели Мајкл Стивенс, експерт за Блискиот Исток во Кралскиот институт за истражување на одбраната ...
сите 406 | | | веќе видена

Турскиот министер за надворешни работи Хакан Фидан ја повика денеска меѓународната заедница да се спротивстави на американското вето за кандидатурата на ...
сите 366 | | | веќе видена

Во Чаир ќе има висока сума, еден од проектите е проширување на булеварското решение на влезот од Бит Пазар кон Чаир и тоа мора да се направи и го повикувам ...
сите 619 | | | веќе видена

Ковачевски ниту еднаш не го нападна, ниту искритикува ДУИ, тие се сијамски близнаци, велат во партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. Ковачевски не може да ...
сите 149 | | | веќе видена

„Каде без мене министерке у Европа ќе одите?“, „Секси зајачица“, „Лепотица“, „Каков осмех има као да е глумица со искрени намери“,„Убавица (лавица) ...
сите 205 | | | веќе видена

- Неопходно е процесот на обезбедување на оваа помош да ја достигне својата конечна точка, и по Претставничкиот дом на американскиот Конгрес да биде одобрена ...
сите 264 | | | веќе видена

„Македонија низ својата историја водела многу борби, имала препреки и проблеми, но македонскиот народ секогаш знаел да изнајде соодветно решение и да стави ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Big Tech компаниите се договорија да спречуваат измами со вештачка интелигенција за време на изборите во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: