Хуманитарна катастрофа во Газа, САД размислува за воздушен транспорт на помош

Хамас објави дека нејзината делегација го напуштила Каиро поради разговорите за договорот за прекин на огнот во Газа што посредниците се надеваа дека ќе го ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Делегација на Хамас ги напушти преговорите во Каиро без договор за прекин на огнот во Газа, но вооружената група вели дека индиректните преговори со Израел не ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Египетските власти денеска објавија дека преговорите за прекин на огнот во Појасот Газа дошле во ќор-сокак поради барањето на Хамас за фазен прекин на војната. ...
| | веќе видена | слични

По договорот на Израел за прекин на огнот и предлогот на посредниците за заложници, Хамас побара дополнителни отстапки бидејќи сметаше дека неговата позиција е ...
| | веќе видена | слични

Собранието едногласно ја изгласа оставката на Николај Денков со 216 гласа „за“. Претстојат преговори за кабинет на чело со Марија Габриел. -Се очекува тие да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Сакам уште еднаш да испратам порака со предупредување до новата Влада, да ја смени позицијата и да го користи само името Cеверна Македонија во и вон земјата, ...
сите 537 | | | веќе видена

Израелските воени сили и тенкови навлегоа подлабоко во делови од северниот округ на Појасот Газа што претходно ги заобиколија во седуммесечната војна досега, ...
сите 380 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хуманитарна катастрофа во Газа, САД размислува за воздушен транспорт на помош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: