Волстрит благо падна пред извештајот за инфлацијата


На девизните пазари вредноста на американскиот долар во однос на кошничката валути дополнително падна во петокот, па е на пат кон значителна седмична загуба. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Реномираниот германски институт за економски истражувања од Лајбниц, ИФО значително ја ревидираше надолу својата зимска прогноза за ...
| | веќе видена | слични

Европската централна банка (ЕЦБ) ја остави каматната стапка на рекордни 4 отсто и покрај очекувањата на инвеститорите дека намалената инфлација во еврозоната ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата паднаа кон нивото од 82 долари на меѓународните пазари во четвртокот, бидејќи стравувањата дека американската централна банка ќе го одложи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ја очекуваме новата Влада на ... Македонија, да положи свечена заклетва , да ги слушнеме позициите, но првите знаци не се добри, не се охрабрувачки. Ние ги ...
сите 558 | | | веќе видена

Тие кусо изјавија дека до несреќата дошло по технички дефект и дека нема индиции за кривично дело, пренесува Вашингтон пост. Да потсетиме, иранскиот ...
сите 286 | | | веќе видена

„Состојбата на пациентот е стабилна. Клиничката слика се поправа, тој комуницира“, соопшти преку Фејсбук болницата од Банска Бистрица во која тој лежи.Нападот ...
сите 502 | | | веќе видена

Израелскиот министер за финансии Безалел Смотич рече дека сите Израелци треба да се чувствуваат како да е распишана потерница против нив и ги повика ...
сите 317 | | | веќе видена

Одземени се 30 грама дрога и пиштол од скопјанец, по заедничка акција на инспектори од Одделението за истраги при Царинската управа и крим полицијата при МВР. ...
сите 160 | | | веќе видена

Мајк В. Поп Гинов кој живее во Шведска, е лицето за кое пред два дена беше објавено до МВР дека е уапсен за загрозување на сигурноста на претседателката на ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Волстрит благо падна пред извештајот за инфлацијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: