ОВДЕ СЕ НАЈУБАВИТЕ ПЛАТИ: Но и најмногу се тенчат нервите

2 копии

Еден од непосредните безбедносни предизвици за кои повремено (главно инцидентно) се зборува во македонската јавност се реинтеграцијата, ресоцијализацијата и ...
| | веќе видена | слични

Правосудните инстанци во Македонија и понатаму реагираат со молчење како надеж дека политичката предизборна динамика ќе го стивне интересот за реактивирање на ...
| | веќе видена | слични

Јакнење на довербата на граѓаните преку промовирање систем на примена на санкции. Треба да се надмине системот на неказнивост, кај граѓаните да се создаде ...
| | веќе видена | слични

Откако е активирана иницијативата за репроцесирање на хашките случаи, во македонската јавност се провлекува и една дефетистичка нишка дека по дваесетина години ...
| | веќе видена | слични

Скоро во сите земји во светот бегството од затвор е незаконски чин. Многу затвореници се обидуваат да побегнат, но доколку бидат откриени или фатени, се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Надзорниците на изградбата на Универзална сала, објект којшто во вторникот пламна во пожар предизвикан од засега непознати причини, по денешниот брифинг со ...
сите 354 | | | веќе видена

Го слушам вчера Ковачевски од тука од Карпош вели дека тој не ја кандидирал тетка му Жана, не ја знам госпоѓата сигурно е прекрасна дама интелигентна. Но мој ...
сите 429 | | | веќе видена

Израелската војска соопшти доцна во саботата локално време дека Иран извршил напад со дронови од иранска територија кон израелска територија. Администрацијата ...
сите 372 | | | веќе видена

Мајката (38) на малото деветмесечно бебе кое беше тешко повредено во нападот во Сиднеј им подлегнала на повредите. Бројот на загинати во денешниот напад со нож ...
сите 67 | | | веќе видена

Пред централниот митинг во Тетово, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски се обрати и ја побара поддршката и од жителите на Брвеница.Истакнувајќи дека во ...
сите 306 | | | веќе видена

Брачна двојка и нивната малолетна ќерка, сите од Република Турција, вчера вечерта околу 23:30 часот биле пронајдени во координирана акција на полициските ...
сите 193 | | | веќе видена

Македонија годинава се најде на дното на економската скала, покажува најновиот извештај на Светска банка. И покрај оптимистичките проекции за соседните земји ...
сите 89 | | | веќе видена

- Овој пазар овде во Крива Паланка пред десетина години бил полн со граѓани и со продавачи и со купувачи. За разлика од тогаш сега гледаме дека пазарот е ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОВДЕ СЕ НАЈУБАВИТЕ ПЛАТИ: Но и најмногу се тенчат нервите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: