Не се продолжува важноста на пасошите, ЕУ порача да се почитуваат меѓународните договори


Пратениците вчера не прифатија на дневен ред на седницата да бидат ставени измените на Законот за патните исправи на државјаните на Република Северна ...
| | веќе видена | слични
7 копии

На 18 март се затвора Избирачкиот список и доколку не стапат во сила законските измени со кои ќе се овозможи гласање со лични документи со старото име на ...
| | веќе видена | слични

Добра е што почнал да работи таму кај што му е работа, по подрачните единици да го контролира тоа што го работаат, а не да се занимава со моите изјави, рече ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски рече дека обрасци за новите патни исправи има само до средина на мај. Тој притоа објасни дека месечно се ...
| | веќе видена | слични

Додека ДИК бара измени во Изборниот законик за гласање со лични документи со старото име, но без изминат рок на важење, премиерот Талат Џафери вели дека има ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски, ја оцени како несериозна изјавата на премиерот Талат Џафери дека граѓаните имале доволно време да поднесат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски ја нарече несериозна изјавата на премиерот Талат Џафери дека граѓаните може за 50 дена да извадат документи за ...
| | веќе видена | слични

Несериозна изјавата на техничкиот премиер Талат Џафери дека не се потребни измените на Изборниот законик и дека има граѓаните имаат 50 дена да извадат нови ...
| | веќе видена | слични

Техничкиот министер за внатрешни работи, Панче Тошковски гарантира дека во март повеќе од 100.000 граѓани ќе бидат фотографирани за документи само во Скопје. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Говор на омраза си порача и си доби од своите поддржувачи кандидатот за претседател на СДСМ Стево Пендаровски - Од баба невеста не бива, беше порачано на ...
сите 459 | | | веќе видена

Помошникот на полицискиот комесар на Квинсленд, каде што живеат родителите на Џоел Каучи, масовниот убиец од трговскиот центар во Сиднеј, денеска изјави дека ...
сите 80 | | | веќе видена

Нема гордост без национални и државни интереси – порача кандидатката за претседател од ВМРО-ДПМНЕ од митингот во скопската општина Кисела Вода. Таа рече дека ...
сите 425 | | | веќе видена

Израелската разузнавачка агенција Мосад соопшти дека палестинското движење Хамас го отфрлил најновиот предлог за примирје претставен пред една недела во Каиро ...
сите 123 | | | веќе видена

„Итно повикувам да се прекине секоја акција што може да поттикне спирала на насилство, која може да го вовлече Блискиот Исток во уште поголем конфликт“, рече ...
сите 204 | | | веќе видена

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од ...
сите 178 | | | веќе видена

Обвинителството го очекува извештајот од претресите во КПУ Идризово, каде беа најдени два тунели кои затвореници ги подготвувале за бегство од најголемиот ...
сите 40 | | | веќе видена

Функцијата претседавач на Воениот комитет на ЕУ (ЕУМЦ) не спаѓа во групата позиции од висок профил во рамките на Унијата, но нејзиниот носител има значајна ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не се продолжува важноста на пасошите, ЕУ порача да се почитуваат меѓународните договори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: