БЕЛАТА КУЌА: Израел да им го олесни пристапот на муслиманските верници до Ѕидот на плачот во Ерусалим за време на Рамазан

2 копии

Портпаролот на Белата куќа, Метју Милер, го повика Израел да им го олесни пристапот на муслиманските верници до Ѕидот на плачот во Ерусалим за време на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека ќе направи се за да обезбеди слобода на вероисповед на муслиманите на Ридот на храмот за време на ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на Стејт департментот Метју Милер истакна дека, според сознанијата на Вашингтон, премиерот на Хаити Ариел Хенри се враќа во земјата и дека САД ...
| | веќе видена | слични

Две недели пред почетокот на светиот муслимански месец Рамазан, во Ерусалим растат тензиите. Се чини дека безбедносните проценки во врска со Ал Акса на крајот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ова е Договорот од Преспа. Ако постоеше кредибилна, национална, патриотска, општествена, народна грчка Влада ќе го стореше ова, рече лидерот на ...
сите 425 | | | веќе видена

Лидерот на Демократски сојуз, Павле Трајанов најави дека коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ, на која од неодамна припаѓа и неговата партија, наскоро ќе обезбеди вкупно ...
сите 291 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски, ги објави првичните резултати од одржаните претседателски и парламентарни избори. Гордана ...
сите 278 | | | веќе видена

Според нив, пакетот ќе вклучува тенкови, минофрлачи и оклопни тактички возила. Претседавачите и водечките членови на Комитетот за надворешни односи на Сенатот ...
сите 261 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено во источните делови. Наместа ќе има услови за појава на ретки грмежи. Долж ...
сите 220 | | | веќе видена

Вчера во 17.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на регионалниот пат Скопје-Тетово, во близина на надвозник Глумово, патничко возило „сеат алтеа“ со ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БЕЛАТА КУЌА: Израел да им го олесни пристапот на муслиманските верници до Ѕидот на плачот во Ерусалим за време на Рамазан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: