ОСТАНУВА МИСТЕРИЈА НОВИОТ ГАЗДА НА ТОПЛАНАТА СЕВЕР - молк за тоа кој ја купи за 350 илјади евра фирмата што грее 500 домаќинства

2 копии

Три дена откако се продаде Топланата Скопје Север, сите како да се заколнати на молк околу тоа кој е купувачот на овој значаен енергетски објект во државава. ...
| | веќе видена | слични

Конечно, откако ги немаше никаде, се огласија од самата Топларницата Скопје Север, од каде преку Македонската берза информираа дека нивни нов сопственик е ...
| | веќе видена | слични

Се огласија од самата Топлана Скопје Север, од каде преку Македонската берза информираа дека нивни нов сопственик е компанијата „Орбита ИНВ ДООЕЛ“. Она што е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Орбита ИНВ” ДООЕЛ Скопје, фирма за маркетинг, е новиот сопственик на Топланата Скопје Север, пишува Телма. Нејзин сопственик и директор е Ајри Шеј. ...
| | веќе видена | слични

Јоти е сопственик на „ИТД Дистрибуција“, Агенција за маркетинг и „Инфософт Системс“, за набавка на компјутерска опрема, фирми кои работат во Албанија, но ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вели дека консолидирале 61 пратеник. „Покрај 58 пратеници на коалицијата, имаме консолидирано точно 61 пратеник“, ...
сите 362 | | | веќе видена

Министерот за здравство во техничката Влада Илир Демири денеска изјави дека разрешувањето на директорот на Клиниката за токсикологија Данил Петровски не е ...
сите 96 | | | веќе видена

Новиот руски министер за одбрана, 65-годишниот Андреј Белоусов е економски експерт и не отслужил воен рок. Белоусов нема никаква врска со војската, не ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОСТАНУВА МИСТЕРИЈА НОВИОТ ГАЗДА НА ТОПЛАНАТА СЕВЕР - молк за тоа кој ја купи за 350 илјади евра фирмата што грее 500 домаќинства

Од:
До кого (е-маил):
Порака: