Семејствата на заложниците држени во Газа започнуваат марш барајќи нивно ослободување


Семејствата на заложниците држени во Газа и нивните поддржувачи започнуваат четиридневен марш од јужен Израел до Ерусалим за да побараат ослободување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател Џозеф Бајден вечерва ќе му соопшти на Конгресот дека ќе и нареди на американската војска да изгради пристаниште во Газа за транспорт ...
| | веќе видена | слични

Дневниот број на конвои со хуманитарна помош што влегуваат во Појасот Газа мора да биде најмалку двојно зголемен за да се задоволат некои од најосновните ...
| | веќе видена | слични

Новинарот Кадер Ал Заанун сведочи за Си-ен-ен дека денеска израелски тенкови пукале врз цивили собрани на кувајтскиот кружен тек во населбата Зајтун во градот ...
| | веќе видена | слични

Хамас објави дека нејзината делегација го напуштила Каиро поради разговорите за договорот за прекин на огнот во Газа што посредниците се надеваа дека ќе го ...
| | веќе видена | слични

Американската војска и нејзините партнери ќе воспостават привремено пристаниште на брегот на Појасот Газа разорена во офанзивата на израелската војска за да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија денеска, на 105. седница која е во тек, ги објавува конечните резултати за распределба на мандатите за пратеници по изборни едници ...
сите 249 | | | веќе видена

Израелските сили, исто така, зазедоа дел од теренот во Рафа, јужен град во близина на египетската граница, кој е преполн со раселени луѓе. Израелската војска ...
сите 420 | | | веќе видена

Ахмети, не губи контрола, биди смирен, терај сo мултиетничката коалиција и биди конструктивна опозиција, му порача коалицијата Вреди на лидерот на ДУИ, Али ...
сите 130 | | | веќе видена

По три часа заврши состанокот на претседателството на Демократска унија за интеграција (ДУИ) во нивното седиште во тетовска Мала Речица, по што беше најавено ...
сите 44 | | | веќе видена

„Не забораваме и на другите правци на битките, освен на Харков: Краматорск, Покровски, Кураково, јужните правци - каде и да е тешко нашите сили му пружаат ...
сите 285 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Семејствата на заложниците држени во Газа започнуваат марш барајќи нивно ослободување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: