Ханија: Хамас покажува флексибилност во преговорите со Израел и подготвен е за борба

Шефот на Хамас, Исмаил Ханија денеска изјави дека палестинската милитантна група покажува флексибилност во преговорите со Израел, но во исто време е подготвена ...
| | веќе видена | слични

Хамас објави дека нејзината делегација го напуштила Каиро поради разговорите за договорот за прекин на огнот во Газа што посредниците се надеваа дека ќе го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Делегација на Хамас ги напушти преговорите во Каиро без договор за прекин на огнот во Газа, но вооружената група вели дека индиректните преговори со Израел не ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Египетските власти денеска објавија дека преговорите за прекин на огнот во Појасот Газа дошле во ќор-сокак поради барањето на Хамас за фазен прекин на војната. ...
| | веќе видена | слични

Месецот Рамазан траба да биде избришан исто како и израелскиот страв од месецот, повикува израелскиот министер за културно наследство Амичаи Елијаху, откако ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европската Унија го осудува одобрувањето на плановите за изградба на над 3.426 станбени единици за дополнително проширување на илегалните еврејски доселенички ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Израелската влада објави планови за изградба на повеќе од 3.400 нови домови во населбите на Западниот Брег. Околу 70 отсто од куќите ќе бидат изградени во Мале ...
| | веќе видена | слични

Собранието едногласно ја изгласа оставката на Николај Денков со 216 гласа „за“. Претстојат преговори за кабинет на чело со Марија Габриел. -Се очекува тие да ...
| | веќе видена | слични

На Западниот Брег ќе никне нова израелска населба со над 3.400 домови. Ова го предвидуваат новите планови на владата на Тел Авив според кои 70 отсто од куќите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 414 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 209 | | | веќе видена

Израелската војска соопшти дека нејзините сили кои дејствуваат во Појасот Газа го пронашле телото на Рон Бинјамин, кој беше меѓу 252 лица заробени од ...
сите 34 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за ...
сите 90 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Конкретна соработка во делот на професионалниот развој, подобрување на образовниот систем, за дигитализација и искористување на ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ханија: Хамас покажува флексибилност во преговорите со Израел и подготвен е за борба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: