Скокот на залихите во САД ја турна цената на нафтата под 83 долари


Цените на нафтата се лизнаа под 83 долари на меѓународните пазари во средата под притисок на порастот на залихите во САД и сигналите од американската централна ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата паднаа кон нивото од 82 долари на меѓународните пазари во четвртокот, бидејќи стравувањата дека американската централна банка ќе го одложи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Федералните резерви Џером Пауел во средата повтори дека очекува каматните стапки да почнат да се намалуваат оваа година, но сè уште не е ...
| | веќе видена | слични

Подемот на неколку најголеми акции поврзани со вештачката интелигенција, кои ги поттикнаа берзанските индекси во последните месеци, се претвори во поширок, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот на Словачка Роберт Фицо е свесен и комуникативен, а последователно му беше извршена томографија, соопштија денеска неговите лекари. - Истовремено се ...
сите 477 | | | веќе видена

Полицијата во Хрватска соопшти дека е покрената истрага против 55-годишната жена по што поднеле и кривична пријава за сторено кривично дело фалсификување ...
сите 206 | | | веќе видена

Во врска со поставените реквизити за рингишпил во близина на спортскиот центар Борис Трајковски, Општина Карпош демантира дека е издадено какво било одобрение ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скокот на залихите во САД ја турна цената на нафтата под 83 долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: