Трговскиот дефицит на САД во јануари се зголеми на 90,2 милијарди долари

Трговскиот дефицит на САД во јануари се зголеми за 2,6 отсто на месечно ниво. Министерството за трговија ги објави јануарските податоци за трговската размена. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вкупниот обем на надворешна трговија на државава во јануари годинава изнесува 1 350.8 милиони евра евра. Извозот на стоки во јануари годинава е во вредност од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Минатата година Европската унија забележа дефицит во стоковната размена со Кина во износ од 291 милијарда евра, што е за 27 отсто помалку од трговскиот дефицит ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вредноста на германскиот извоз се зголеми за 6,3 отсто на 135,6 милијарди евра во јануари и беше највисока во изминатите 11 месеци, објави денеска германскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Производството на електрична енергија во Албанија забележа силен раст во текот на изминатата година, трансформирајќи се во нето извозник. Според Енергетскиот ...
| | веќе видена | слични

Минатата 2023 година Турција извезла агруми во вредност од 1,1 милијарди долари, пренесе БТА. Според задругата на извозници на агруми Еге, минатата година биле ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дефицитот на Европската унија (ЕУ) во стоковната трговија со Кина изнесува 291 милијарда евра во 2023-та година, што е за 106 милијарди евра помалку отколку во ...
| | веќе видена | слични

Обемот на испораките од Турција во Русија е намален за 33 отсто во февруари и изнесува 670 милиони долари, наспроти 1 милијарда долари во истиот период во 2023 ...
| | веќе видена | слични

Во текот на измината 2023 година вредноста на трговската увозна зависност на земјите од Европската унија од производи од Кина значително опаднала. Како што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нуклеарните постројки никогаш не треба да бидат цел во воени конфликти, напишаа од Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) на социјалната мрежа ...
сите 765 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ – ВМРО Демократска партија за македонско национално единство, тоа е многу силно име, кое не само заради историското ВМРО и континуитетот на кој се ...
сите 635 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вчеравечер од Кочани одговори зошто не е доцна во државата да се спроведе ветинг. „2016 јас бев дел од тие ...
сите 572 | | | веќе видена

16-годишно момче е обвинето за тероризам откако нападнало христијански епископ додека тој проповедал, oдлучија обвинителите од Сиднеј.Тинејџерот, кој не може ...
сите 133 | | | веќе видена

Народот е подготвен и обединет за промени, приклучете се кон ВМРО-ДПМНЕ за да ја поразиме оваа ненародна и криминална влада на СДС и ДУИ, порача Драган ...
сите 140 | | | веќе видена

Иранските државни медиуми утрово објавија за експлозии во центарот на Исфахан додека американските медиуми цитираа официјални лица кои тврдат дека Израел ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трговскиот дефицит на САД во јануари се зголеми на 90,2 милијарди долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: