Еден прстен да владее со сите: Се разгорува трката околу новиот паметен уред


Откако „Samsung“ ја „скокотнаа“ имагинацијата со најава за „Galaxy Ring“ во јануари, сега и официјално го покажа во Барселона. Но, „Samsung“ не е единствен кој ...
| | веќе видена | слични

Корисниците на „Виндоус 11“, кои се дел од програмата „Инсајдер“, сега можат да користат кој било уред со „Андроид 9.0“ или понова верзија како веб-камера за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако се прашувавте кога компаниите конечно ќе престанат да заработуваат од популарноста на Барби, одговорот е дека тоа нема да биде наскоро. Компанијата ХМД, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Очигледно е дека познатиот рапер Еминем не е љубител на модерните паметни телефони. Откриено е дека Еминем сѐ уште користи телефон „BlackBerry“ со тастатура. ...
| | веќе видена | слични

Паметниот прстен „самсунг галакси ринг“ има цел да го поедностави животот на корисниците, а фокусот на овој нов уред од јужнокорејската компанија е на ...
| | веќе видена | слични

Извршниот директор на „Шаоми“, Леи Јун, уште есента објави дека МИУИ заминува во пензија и ќе биде заменет со „Хајпер ОС“. Новиот оперативен систем на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Управниот суд вечерва одржува јавна расправа по предметот оформен по поднесената тужба од Коалицијата Европски фронт на Парламентарните избори 2024, против ...
сите 397 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев остварија средба со амбасадорот и шеф на Мисијата на ОБСЕ Килиан Вал. ...
сите 242 | | | веќе видена

Откако ЛОГА ЈА ОСУДИ ИЗЈАВАТА НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА КАЦАРСКА: Партијата да не се однесува како во изборна кампања , се огласија од ВМРО-ДПМНЕ со реакција на ...
сите 99 | | | веќе видена

Очекувам од новиот премиер да даде јасна изјава дека го почитува Договорот од Преспа и дека името на неговата земја е Северна Македонија и тоа ќе го користи во ...
сите 198 | | | веќе видена

Момчиња од неготинско се снимале додека силувале малолетничка, а потоа ја уценувале со видео материјалот. Деветнаесетгодишник ја уценувал со видео материјалот, ...
сите 230 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека се залага на Украина да и се дозволи да напаѓа воените бази во Русија со оружје со долг дострел ...
сите 209 | | | веќе видена

Во невремето што пред два дена погоди делови од САД загинаа 25 лица. За време на викендот пријавени се неколку смртни случаи во Тексас, Оклахома, Арканзас, ...
сите 86 | | | веќе видена

Српскиот министер за здравство на Златибор Лончар, изјави дека по сообраќајната несреќа на автопатот Белград-Ниш кај Мали Пожаревац (Младеновац), во Ургентниот ...
сите 201 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ во оставка Димитар Ковачевски организирал состанок со неговите претходници, Зоран Заев, Радмила Шекеринска и Владо Бучковски за да ...
сите 138 | | | веќе видена

Четирите лица, меѓу кои и седумгодишно дете се лоцирани и најдени, соопштија утрово од ЦУК. Ноќната спасувачка акција не била лесна бидејќи се работело за ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еден прстен да владее со сите: Се разгорува трката околу новиот паметен уред

Од:
До кого (е-маил):
Порака: