Зголемени трошоците во градежништвото за нови објекти за индивидуално домување


Во четвртото тримесечје од 2023 година во споредба со третото тримесечје од 2023 година трошоците во градежништвото за нови објекти за индивидуално домување се ...
| | веќе видена | слични

Живејачката поскапува. Најновите податоци на Државната статистика покажуваат дека во февруари, трошоците на живот биле поголеми за 3% во однос на истиот месец ...
| | веќе видена | слични

Домашната економија во последниот квартал од минатата година посраснала за само 0,9 проценти. Ова го покажуваат податоците на Државниот завод за статистика, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Инфлацијата во текот на месец февруари достигнала три отсто во споредба со цените на производите истиот месец во 2023 година. Како што објави Државниот завод ...
| | веќе видена | слични

Благ пораст на бројот на вработени лица, и малку поголемо намалување на невработените. Ова е грубиот заклучок од податоците кои ги објави Државниот завод за ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на цените на угостителските услуги во февруари 2024 година, во споредба со јануари 2024 година, е ...
| | веќе видена | слични

Цените на угостителските услуги во февруари годинава, во однос на февруари лани, се зголемени за 6.3%, информираше Државниот завод за статистика (ДЗС). „За ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новинарот Фуркан Салиу се пожали дека полицијата бришела доказен материјал. За ова тој пишува на социјалните мрежи. Тој вели дека бришењето докази е кривично ...
сите 124 | | | веќе видена

Вечерва со бројното присуство потврдуваме дека ова не е вмровска општина како што некои мислат, туку е општина на граѓани кои сакаат својата државата, ...
сите 378 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зголемени трошоците во градежништвото за нови објекти за индивидуално домување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: