Преглед на вестите од светот

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров заменува украински затвореници со Украина во замена за чеченски затвореници, пишува британски „Тајмс“. Весникот се повикува на ...
| | веќе видена | слични

Американскиот весник Волстрит џурнал објави ексклузивен текст под наслов „Украина сега се бори против Русија и во Судан“ во кој се разоткриваат врските на ...
| | веќе видена | слични

Илјадници граѓани на истокот од Украина се спремаат за голема руска офанзива која веќе се случува во пет области долж фронтот од 1.000 километри. Откако Русите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Украинските вооружени сили се обидуваат да изградат одбранбена линија слична на системот за утврдување создаден од руската војска пред повеќе од една година, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Утринава Би-Би-Си објави извештај од источна Украина во кој ги дава најновите информации за напливот на руската армија по падот на клучниот град Авдијевка. ...
| | веќе видена | слични

Извршната директорка на Светската програма за храна, Синди Мекејн денеска изјави дека конфликтот во Судан, кој трае речиси една година, се заканува да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија денеска, на 105. седница која е во тек, ги објавува конечните резултати за распределба на мандатите за пратеници по изборни едници ...
сите 249 | | | веќе видена

Израелските сили, исто така, зазедоа дел од теренот во Рафа, јужен град во близина на египетската граница, кој е преполн со раселени луѓе. Израелската војска ...
сите 420 | | | веќе видена

Ахмети, не губи контрола, биди смирен, терај сo мултиетничката коалиција и биди конструктивна опозиција, му порача коалицијата Вреди на лидерот на ДУИ, Али ...
сите 130 | | | веќе видена

По три часа заврши состанокот на претседателството на Демократска унија за интеграција (ДУИ) во нивното седиште во тетовска Мала Речица, по што беше најавено ...
сите 44 | | | веќе видена

„Не забораваме и на другите правци на битките, освен на Харков: Краматорск, Покровски, Кураково, јужните правци - каде и да е тешко нашите сили му пружаат ...
сите 284 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преглед на вестите од светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: