Пратениците на ДУИ и нивните слуги од СДС ја влошија состојбата која свесно ја создадоа со пасошите, вели Ковачки

Денеска пратениците на ДУИ и нивните слуги од СДС дополнително ја влошија состојбата која свесно и намерно ја создадоа со пасошите, вели пратеникот на ...
| | веќе видена | слични

Василка Димитровска, археолог, консултант и преведувач со ангажман во УНЕСКО, како што е наведено на нејзиниот фејсбук профил, преку пост на оваа социјална ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Анти-македонскиот двоец СДС-ДУИ, кој е при крај на своето криминално владеење, во Собранието гласаше против продолжување на важењето на пасошите без ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДС и ДУИ можеа, а не гласаа за продолжување на важноста на пасошите, 600.000 граѓани се заглавени заради нив, се вели во партиското соопштение на опозициската ...
| | веќе видена | слични

Во македонскиот парламент не поминаа предлог-измените на Законот за патните исправи Во Собранието вчера не се изгласаа измените на Законот за патните исправи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски на неговиот Фејсбук профил ги објави со име и презиме пратениците кои не гласаа за продолжување на важноста на ...
| | веќе видена | слични

Виновниците кои буквално притворија стотици илјади граѓани на територија од 26 000 км2 од денеска имаат конкретно име и презиме, а тоа се сите оние 54 ...
| | веќе видена | слични

Деканката на Факултетот за музичка уметност (ФМУ) од Скопје, Дарија Андовска, не штедеше сочни изрази со кои ги почести „дебилно сервилните“ СДСМ и ДУИ за ...
| | веќе видена | слични

Нема да биде продолжена важноста на пасошите со старото уставно име до крајот на годината. 46-те гласа од ВМРО ДПМНЕ и Левица не беа доволни да помине ваквиот ...
| | веќе видена | слични

Професорката Гордана Силјановска Давкова не може да прифати дека 600 илјади македонски граѓани останаа заробени во Македонија и светото од 54 пратеници на СДСМ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 489 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 403 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 249 | | | веќе видена

Израел очекува напад од Иран, опасност од голема војна на Блискиот Исток. Американските власти веруваат дека Иран може да го нападне Израел за само неколку ...
сите 129 | | | веќе видена

Обвинителството го очекува извештајот од претресите во КПУ Идризово, каде беа најдени два тунели кои затвореници ги подготвувале за бегство од најголемиот ...
сите 40 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги осудува неоснованите приватни кривични тужби од страна на политичката партија ЛЕВИЦА кон новинарот и уредник ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пратениците на ДУИ и нивните слуги од СДС ја влошија состојбата која свесно ја создадоа со пасошите, вели Ковачки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: