Цената на маслиновото масло драстично порасна за една година


2 копии

Истражувачкиот центар Глобал Енерџи Монитор - ГЕМ (Global Energy Monitor - GEM) со седиште во Сан Франциско ги критикуваше европските земји дека планираат да ...
| | веќе видена | слични

По почетокот на војната во Појасот Газа, имаше глобална кампања за бојкот на израелските производи. Како резултат на оваа кампања, во светот се зголеми ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На ниво на ЕУ цената на маслиновото масло се зголемила за 50% за една година, соопшти бирото за статистика на Европската Унија – Еуростат. Португалија ...
| | веќе видена | слични

Германските производители на машини повторно добија значително помалку нарачки во јануари отколку пред една година, предупреди во понеделникот здружението за ...
| | веќе видена | слични

Во јануари 2024 година, цената на маслиновото масло во ЕУ беше за 50% повисока отколку во јануари 2023 година. Цената на маслиновото масло вртоглаво порасна во ...
| | веќе видена | слични

Весникот „Берлинер моргенпост“ објави дека потрошувачите во Германија годинава ќе треба да издвојат значително повеќе пари за струја и парно во споредба со ...
| | веќе видена | слични

Производната активност во еврозоната се намалила во февруари 20-ти месец по ред, како одраз на тврдокорната слаба побарувачка и потклекнувањето на Германија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 278 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 305 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 134 | | | веќе видена

Toa што кандидатот на владејачката партија на централно ниво, СДСМ, Стево Пендаровски и на владејачката партија на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цената на маслиновото масло драстично порасна за една година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: