ЕПЛ ГО ГАСИ ПРОЕКТОТ ЗА РАЗВОЈ НА АВТОМОБИЛИ Во него потроши 10 години и милијарди долари

Епл целосно го напушта проект за развојот на автомобили, а повеќето од 2.000 вработени кои работеле на проектот ќе бидат пренасочени кон развој на вештачка ...
| | веќе видена | слични

Nvidia постигна уште еден голем успех со престигнувањето на Сауди Арамко по пазарна вредност, со што производителот на чипови стана трета највредна компанија ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Кук го изјави ова за време на годишното собрание на акционери на компанијата денес, кое се случи во истата недела кога компанијата, ...
| | веќе видена | слични

После неколку години и вложени милијарди долари, возењето со „Apple“ автомобили завршува на „авто-отпад“ бидејќи компанијата наводно го откажува развојот на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Apple го отфрла деценискиот потфат со електрични автомобили „Проект Титан“ бидејќи го пренасочува фокусот кон генеративната вештачка ...
| | веќе видена | слични

Американскиот технолошки гигант „Apple“ се откажа од развојот на производството на електрични автомобили, објавија американските медиуми. „Apple“ вработи 2.000 ...
| | веќе видена | слични

Американскиот технолошки гигант „Епл“ се откажа од плановите за производство на сопствен електричен автомобил по затворањето на групата Special Projects, која ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски вечерва во емисијата „360 степени“ повтори дека повикот на ВМРО-ДПМНЕ за наводно национално единство е уште еден ...
сите 390 | | | веќе видена

Групата ги опиша овие наводи како „фабрикувани вести“ на платформата Телеграм, пренесува Ројтерс. Најмалку пет ракети биле истрелани вчера од ирачкиот ...
сите 149 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Македонија од Движењето ЗНАМ – За наша Македонија, Максим Димитриевски, се обрати пред граѓаните на Струмица. „Се собравме тука за ...
сите 110 | | | веќе видена

„Ахмети одамна го има поминато рубиконот и тие неколкумина околу него кои го советуваат и мислам дека прави голема грешка. Прво создава револт кај Албанците ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕПЛ ГО ГАСИ ПРОЕКТОТ ЗА РАЗВОЈ НА АВТОМОБИЛИ Во него потроши 10 години и милијарди долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: