Храната стана опасен убиец


Цели два дена во центарот на Брисел минатиот месец, околу 60 претставници на ЕУ и владини претставници, експерти за безбедност на храна, претставници на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Илон Маск, вториот најбогат човек во светот и тајкунот на светот на високата технологија, изјави дека следната година земјите ширум ...
| | веќе видена | слични

Полупроводничките компании како Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) се изложени на ризик од недостиг на вода како што напредува технологијата за ...
| | веќе видена | слични

Земјите од југот или т.н. држави во развој воведуваат забрани заради заштита на своите суровини, не дозволувајќи т.н. модерна експлоатација од страна на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Дали роботите ќе станат следните паметни телефони? Светскиот пазар за хуманоидни роботи се прогнозира да биде поголем од она што ...
| | веќе видена | слични

Останато

Државната изборна комисија денеска, на 105. седница која е во тек, ги објавува конечните резултати за распределба на мандатите за пратеници по изборни едници ...
сите 249 | | | веќе видена

Израелските сили, исто така, зазедоа дел од теренот во Рафа, јужен град во близина на египетската граница, кој е преполн со раселени луѓе. Израелската војска ...
сите 420 | | | веќе видена

Ахмети, не губи контрола, биди смирен, терај сo мултиетничката коалиција и биди конструктивна опозиција, му порача коалицијата Вреди на лидерот на ДУИ, Али ...
сите 130 | | | веќе видена

По три часа заврши состанокот на претседателството на Демократска унија за интеграција (ДУИ) во нивното седиште во тетовска Мала Речица, по што беше најавено ...
сите 44 | | | веќе видена

„Не забораваме и на другите правци на битките, освен на Харков: Краматорск, Покровски, Кураково, јужните правци - каде и да е тешко нашите сили му пружаат ...
сите 285 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Храната стана опасен убиец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: