Јанкоски: Народната банка ги едуцира граѓаните како да се заштитат од измами преку сомнителни пораки

Народната банка обезбедува финансиска едукација преку која ги информира граѓаните за ризиците од кибернапади, како што е измамата преку сомнителни пораки ...
| | веќе видена | слични

Компанијата веќе има повеќе од 1.000 термини кои се блокирани … На почетокот на овој век, Стивен „Лајтспид“ Џонс управувал со колекција на сајтови за возрасни, ...
| | веќе видена | слични

Лажни смс-пораки за наводни вратени пратки од Пошта на Северна Македонија повторно стигнуваат до граѓаните. Ваквите пораки стигнуваа уште лани во октомври , а ...
| | веќе видена | слични

Сопственик на порно сајт со вештачка интелигенција е згрозен од она што го бараат луѓето Александра Спасеска 28.02.2024 / 15:56 Чек дис аут Компанијата веќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 278 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 305 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 134 | | | веќе видена

Toa што кандидатот на владејачката партија на централно ниво, СДСМ, Стево Пендаровски и на владејачката партија на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јанкоски: Народната банка ги едуцира граѓаните како да се заштитат од измами преку сомнителни пораки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: