Халанд му даде пет гола на Лутон, четири по асистенција на Де Брујне! (ВИДЕО)


Ерлинг Халанд имаше неверојатна ноќ во ФА Купот, Манчестер Сити победи на гостувањето кај Лутон со 6-2, а пет погодоци постигна Норвежанецот. Англија Халанд ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пеп Гвардиола не го криеше задоволството од пресвртот кој го направи Манчестер Сити во дербито со Јунајтед, резултат кој на крајот направи да биде спроведена ...
| | веќе видена | слични

Фил Фоден со два гола на натпреварот против Манчестер Јунајтед беше херојот на пресвртот на актуелниот шампион во Премиер лигата, Манчецер Сити, а по таа ...
| | веќе видена | слични

Пол Сколс имаше можност да го следи и истовремено да го анализира големото дерби кое се одигра во Манчестер, а 24 часа подоцна, доста популарна стана една ...
| | веќе видена | слични

Касемиро предизвика доста позитивен ефект врз тимот на Манчестер Јунајтед по враќањето од повреда, но сепак ниту Бразилецот не можеше да го сопре налетот на ...
| | веќе видена | слични

Рио Фердинанд имаше точна прогноза и погоди дека Манчестер Јунајтед ќе загуби со два гола разлика на големото дерби против Манчестер Сити, но откако мечот ...
| | веќе видена | слични

Maтео Ковачиќ во последната недела ги искористите минутите дадени од Пеп Гвардиола, прво беше одличен во победата против Бормут, а потоа и постигна гол против ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот капитен на Манчестер Јунајтед, Рој Кин уште еднаш го доведе во прашање идентитетот и насоката на тимот по поразот во вчерашното градско дерби од ...
| | веќе видена | слични

Манчестер Сити пронајде излез од незгодна ситуација и повторно направи пресврт на еден натпревар во Премиер лигата, овојпат на големото манчестерско дерби кое ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ја очекуваме новата Влада на ... Македонија, да положи свечена заклетва , да ги слушнеме позициите, но првите знаци не се добри, не се охрабрувачки. Ние ги ...
сите 523 | | | веќе видена

„Состојбата на пациентот е стабилна. Клиничката слика се поправа, тој комуницира“, соопшти преку Фејсбук болницата од Банска Бистрица во која тој лежи.Нападот ...
сите 502 | | | веќе видена

Тие кусо изјавија дека до несреќата дошло по технички дефект и дека нема индиции за кривично дело, пренесува Вашингтон пост. Да потсетиме, иранскиот ...
сите 252 | | | веќе видена

Време е ДУИ да оди во опозиција, порача Антонијо Милошоски член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата За или против на ТВ Алфа. Милошоски ...
сите 391 | | | веќе видена

Израелскиот министер за финансии Безалел Смотич рече дека сите Израелци треба да се чувствуваат како да е распишана потерница против нив и ги повика ...
сите 316 | | | веќе видена

Преговорите ВМРО-ДПМНЕ и Вреди за идната Влада влегуваат во напредна фаза, поврзана и со распределба на ресори и кадри. Без да се откриваат позициии и имиња од ...
сите 341 | | | веќе видена

Одземени се 30 грама дрога и пиштол од скопјанец, по заедничка акција на инспектори од Одделението за истраги при Царинската управа и крим полицијата при МВР. ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Халанд му даде пет гола на Лутон, четири по асистенција на Де Брујне! (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: