Мицкоски: Диктати од ДУИ како она за претседател избран во Собрание не ми паѓа на памет да прифатиме


2 копии

„Барањето на ДУИ претставува фолклор како што веќе го коментирав во јавноста. Обид за дефокус на јавноста од криминалот во кој озбилно се фатени од страна на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во вечерашното гостување во „Тема на денот“ на Сител ТВ пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Бојан Стојаноски во однос на законот што треба да ги замени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зад кандидатурата на Силјановска Давкова застанаа неколку десетици членови на Конвенцијата, врвното раководство на партијата со тоа недвосмислено ја доби ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Внатрепартиските анкети на партијата се континуирани во текот на цела година, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во ...
| | веќе видена | слични

Очекував да бидам искрен дел од потенцијалните кандидати да ги соберат побрзо потребните 10.000 потписи, вели Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Диктати од ДУИ како она за претседател избран во Собрание не ми паѓа на памет да прифатиме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: