Жители на Баница ќе постават шатори за одбрана на нивите од „Бехтел и Енка“ ако Владата не ги викне на средба


Жителите на Бањица порачаа дека ќе постават шатори за одбрана на нивите ако никој од Владата не ги контактира и го исполни ветеното дека ќе се дислоцираат ...
| | веќе видена | слични

Денеска во моето Куманово заедно со министерот Благоја Бочварски извршивме увид во текот на реконструкцијата на улица 300 во населбата Ајдучка чешма, објави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Го продолжиме трендот на зголемена реализација на инвестициите во капитални проекти во сите општини. Градежната сезона полека се отвора, а со тоа и динамиката ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Како што веќе информирав пасошите за транспортерите се предадени во МВР и оттаму сум информиран дека се веќе предадени во работа во нивните управни служби и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за транспорт и врски Благој Бочаврски и градоначалникот на општина Дојран, Анго Ангов, денеска извршија увид во реконструкција на локални улици во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Оние транспотери кои досега доставиле барања за нови паоши, деновиве ќе бидат контактирани од службите во МВР, објави министерот за транспорт и врски, Благој ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Го подигнавме на повиско ниво квалитетот на патиштата, а со тоа и ја зголемуваме безбедноста на сообраќајот во општините. Тоа е дел од нашата развојна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Техничкиот премиер Талат Џафери придружуван од министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми, изврши ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Македонија, Талат Џафери, заедно со министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, директорот на ЈП за државни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Талат Џафери, заедно со министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, директорот на ЈП за државни патишта, Ејуп Рустеми, придружувани од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новинарот Фуркан Салиу се пожали дека полицијата бришела доказен материјал. За ова тој пишува на социјалните мрежи. Тој вели дека бришењето докази е кривично ...
сите 124 | | | веќе видена

- Голем дел од светот денес стои со Израел, изјави портпаролот за национална безбедност на Белата куќа Џон Кирби. Во Г7 се САД, Јапонија, Германија, Велика ...
сите 233 | | | веќе видена

Вечерва со бројното присуство потврдуваме дека ова не е вмровска општина како што некои мислат, туку е општина на граѓани кои сакаат својата државата, ...
сите 396 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жители на Баница ќе постават шатори за одбрана на нивите од „Бехтел и Енка“ ако Владата не ги викне на средба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: