Регулаторна ја крои цената на парното, ќе ја соопшти наскоро

„Има режими на работа, во текот на денот доколку температурата е над 18 степени, во тие неколку часа се исклучува греењето, така што нема потреба од трошење на ...
| | веќе видена | слични

За околу 35% ќе се намалат февруарските сметки за топлинска енергија за училиштата, деловните корисници, јавните институции одлучи Регулаторната комисија за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ЕСМ Снабдување со топлина денеска преку соопштение информира дека субвенции на цената на топлинска енергија за домаќинствата ќе има и оваа грејна сезона. - ...
| | веќе видена | слични

Поевтино парно за институциите и приватните компании, а граѓаните ќе ја чекаат редовната корекција летово. Фирмите, училиштата и државните институции со ...
| | веќе видена | слични

Регулаторната комисија за енергетика ја намали цената за парното греење за 35 проценти за сите деловни корисници во град Скопје. Ова, како што денеска ...
| | веќе видена | слични

 Регулаторната комисја за енергетика донесе одлука за намалување на цената на парното за сите деловни корисници во град Скопје, но не и за домаќинствата. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ги слушам од СДС велат дека било храброст да донесеш тешки одлуки…. да смениш име, да смениш устав, да прифатиш бугарски диктат. Јас на ова ќе ги прашам ...
сите 589 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски вечерва во Битола го одржа завршниот митинг од кампањата за првиот круг на изборите, од каде испрати порака до ...
сите 375 | | | веќе видена

Почитувани граѓани, верувам во вашата љубов кон државата, сакате да биде безбедна, а вашите животи побогати и посигурни. Заедно одиме кон таа цел. Ви ветувам, ...
сите 221 | | | веќе видена

Кога ќе слушнам заканувачки тонови, тоа веднаш ме потсетува на она што се случи пред дваесет и нешто години по планините околу нас, рече претседателот на СДСМ, ...
сите 245 | | | веќе видена

Доживеавме вчера во Скопје да ни веат знамиња на туѓи држави и да ни скандираат УЧК, а притоа целата наша политичка елита и од позиција и од опозиција да молчи ...
сите 93 | | | веќе видена

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата, Гордана Силјановска-Давкова, не знае колку се вистинити гласините за можен бојкот во вториот круг од ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Регулаторна ја крои цената на парното, ќе ја соопшти наскоро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: