ДУИ: Бујар Османи е првиот потврден кандидат за претседател на државата, денот по утрото се познава

„Денот по утрото се познава! Демократската унија за интеграција е задоволна и благодарна за масовниот одѕив на граѓаните во поддршка на кандидатурата на Бујар ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Бујар Османи и претседателски кандидат на ДУИ најавува дека меѓу темите на неговата кампања ќе бидат измените на Уставот за ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот на ДУИ за претседателските избори Бујар Османи во интервју за „Топ ченл“ – Албанија, вели дека време е да се скршат последните табуа на етнички ...
| | веќе видена | слични

ДУИ најостро ја осудува денешната најава на ВМРО-ДПМНЕ и Гордана Силјановска за камшикување на гласачите и избирачите во нашата земја, се вели во реакцијата на ...
| | веќе видена | слични

Професорката од Институтот за правни и политичко-правни истражувања, Мирјана Најчевска, предупредува дека евентуалното прифаќање на иницијативата за избор на ...
| | веќе видена | слични

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари во интервју за Слободен печат рече дека потребните потписи за кандидатурата ги собрал за релативно брз временски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Последните случувања со големиот скандал за земање на мито од 10 илјади евра од страна на судијата Наќе Гроргиев и второсомничениот јавен обвинител Иџет Мемети ...
сите 202 | | | веќе видена

Израелските власти не се задоволни од фактот дека повеќе земји ќе ја признаат Палестина. Тие велат дека ова е награда за палестинската терористичка група ...
сите 368 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 325 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена

Дисциплинска одговорност за службено лице кое извршило регистрација на моторно возило без присуство на сопственикот и три лица кои не ги констатирале ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДУИ: Бујар Османи е првиот потврден кандидат за претседател на државата, денот по утрото се познава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: