АНАЛИЗА: Најголем број невработени до 29 години во Скопје, Тетово, Куманово, Гостивар

Од вкупниот број на невработени лица во државата, по над 10 000 има само во три градови, Скопје, Тетово и Куманово, пишува Порталб.мк . Освен во овие три ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стапката на невработеност во Италија во јануари изнесуваше 7,2 отсто, исто како и во декември, што значи дека и понатаму е најниска во последните 16 години, ...
| | веќе видена | слични

Бројот на невработени Италијанци се намали за 4.000 месечно на приближно 1.838 милиони луѓе, додека во исто време, бројот на вработени лица се намали за 34.000 ...
| | веќе видена | слични

Регина Бренер од Швајцарија има долгогодишно искуство како менаџер во медицинската и хемиската индустрија, како и во машинскиот инженеринг, работејќи за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новинарот Фуркан Салиу се пожали дека полицијата бришела доказен материјал. За ова тој пишува на социјалните мрежи. Тој вели дека бришењето докази е кривично ...
сите 124 | | | веќе видена

- Голем дел од светот денес стои со Израел, изјави портпаролот за национална безбедност на Белата куќа Џон Кирби. Во Г7 се САД, Јапонија, Германија, Велика ...
сите 233 | | | веќе видена

Вечерва со бројното присуство потврдуваме дека ова не е вмровска општина како што некои мислат, туку е општина на граѓани кои сакаат својата државата, ...
сите 396 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АНАЛИЗА: Најголем број невработени до 29 години во Скопје, Тетово, Куманово, Гостивар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: