ЕК БАРА ДА ПРОДОЛЖАТ МЕРКИТЕ ЗА ШТЕДЕЊЕ НА ГАС Тоа ќе има ефект и на висината на сметките на граѓаните

6 копии

Европската комисијата денеска предложи усвојување на Препорака до земјите членки на ЕУ со која се бара да продолжат да преземаат мерки за намалување на ...
| | веќе видена | слични

Заедничкиот истражувачки центар на Европската комисија создаде атлас за потрошувачка на енергија во целата Европска унија, објави порталот смарт-енерџи.ком на ...
| | веќе видена | слични

Bo Бон, Германија, на 27 февруари, ДХЛ и Формула 1 објавија повеќегодишно продолжување на нивното партнерство, продолжувајќи со испорака за настаните на FIA ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министрите за енергија на земјите членки на ЕУ на денешното заседание на Советот на за транспорт, телекомуникации и енергија во Брисел постигнаа политички ...
| | веќе видена | слични

Првата голема постројка за комбинирано производство на топлинска и електрична енергија со користење на биомаса ќе биде изградена во Србија во наредниот период, ...
| | веќе видена | слични

Wizz Air, најбрзо растечката и еколошки најодржливата авиокомпанија во Европа на глобално ниво [1] , е наградена со „Стратешка инвестиција на годината – ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шефот на иранската дипломатија, Хосеин Амирабдолахиан, вчера изјави дека Иран дури 72 часа претходно ги информирал САД и соседните земји дека ќе го нападнат ...
сите 337 | | | веќе видена

Денес сум повторно во Тетово и повторно поставувам прашања до еден претседателски кандидат. Овој пат тоа е кандидатот на ДУИ, Бујар Османи кој пред некој ден ...
сите 429 | | | веќе видена

Епископот Мари Емануел проповедаше во црквата на Христос Добриот Пастир во Вејкли на западниот дел на Сиднеј денес нешто по 19 часот по локално време, кога маж ...
сите 103 | | | веќе видена

Министерството за здравство во Газа соопшти дека бројот на загинати се искачил на речиси 33 800 Здравствените власти во Газа соопштија дека бројот на загинати ...
сите 336 | | | веќе видена

Девојчето е оперирано поради тешка рана на главата и се наоѓа на одделението за детска интензивна нега. „Состојбата на седумгодишното девојче кое синоќа беше ...
сите 101 | | | веќе видена

Грејната сезона завршува денеска, но од Регулаторната комисија за енергетика велат дека на дневно ниво се следат температурите и доколку има потреба ќе биде ...
сите 199 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕК БАРА ДА ПРОДОЛЖАТ МЕРКИТЕ ЗА ШТЕДЕЊЕ НА ГАС Тоа ќе има ефект и на висината на сметките на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: