Иако во недела работат само 16 пати годишно, хрватските трговци имале добар промет

Хрватскиот Уставен суд на 6 февруари ги урна сите надежи на трговците, потврдувајќи го новиот Закон за трговија, кој им дозволува да работат само 16 пати ...
| | веќе видена | слични

Има околу 2.600 километри пруги во Хрватска, а на картата на Европа земјата е меѓу најлошите кога станува збор за железничкиот сообраќај. Иако железничката ...
| | веќе видена | слични

Останато

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 414 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 209 | | | веќе видена

Израелската војска соопшти дека нејзините сили кои дејствуваат во Појасот Газа го пронашле телото на Рон Бинјамин, кој беше меѓу 252 лица заробени од ...
сите 34 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за ...
сите 90 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Конкретна соработка во делот на професионалниот развој, подобрување на образовниот систем, за дигитализација и искористување на ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иако во недела работат само 16 пати годишно, хрватските трговци имале добар промет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: